close
loading

biuro@akba.pl    + 46 856 45 95   Pon-Pt : 8:00-17:00    Sob: 9:00-13:00


NASZA FIRMA

Firma Handlowa AKBA Akumulatory jest oficjalnym dystrybutorem akumulatorów VOLT Batterien

ZASTOSOWANIE

  • Samochody Osobowe
  • Ciągniki Siodłowe
  • Maszyny Rolnicze

TAGI

  • Akumulatory VOLT
  • VOLT Batterien
  • VOLT PROfessional
  • VOLT Silver Premium
  • VOLT Truck Heavy Duty
  • VOLT Agro

KONTAKT

AKBA Akumulatory

Nowowiejskiego 26

96-313 Jaktorów Kolonia

tel/fax: 46 856 45 95

biuro@akba.pl

NIP PL8380002557

REGON 750371661


 

Zapraszamy do współpracy


Technologia

 

 

Produkcja płyty i montaż
 Proces produkcyjny zaczyna się od wytworzenia tlenku ołowiu w oparciu o metodę Bartona.
Metoda ta jest stosowana w krajach Ameryki Północnej i Dalekiego Wschodu, gdzie wytwarzane jest 75% światowej produkcji akumulatorów. Jej cechą charakterystyczną jest łatwość i czułość sterowania procesem, co pozwala otrzymać wyrób o żądanych parametrach i utrzymać jego jakość na stałym poziomie. Wytworzone cząstki ołowiu są stałe wymiarowo – umożliwia to przygotowanie masy czynnej o jednolitych parametrach, co przyczynia się do uzyskania wysokiej pojemności i powtarzalności parametrów.

 

Płyty powstające w ten sposób dają większą trwałość akumulatora w porównaniu z innymi metodami. Ponadto, wielostopniowy układ filtracji redukuje niemal do zera ryzyko emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Tlenek ołowiu jest jednym ze składników pasty akumulatorowej dodatniej i ujemnej. 

Na tym etapie powstaje dwustronnie pastowana taśma kratkowa, którą dzieli się na poszczególne płyty. Aby aktywować wypastowane płyty, potrzeba etapu zwanego sezonowaniem. Jest to proces w wyniku, którego płyty osiągają odpowiednie parametry fizyko-chemiczne decydujące o pojemności, zdolności rozruchowej i żywotności akumulatora. Proces ten jest prowadzony w szczelnie zamkniętych komorach, w których zapewnia się odpowiednie parametry temperaturowe i wilgotnościowe.

Gotowe płyty przechodzą na automatyczne linie montażowe, gdzie następuje wkładanie wyprodukowanych pakietów płyt do skrzynek akumulatorowych. Umieszczone w skrzynkach pakiety są łączone ze sobą poprzez oddzielające je ścianki z użyciem urządzenia wykorzystującego wysokie częstotliwości do tej operacji.  Wieczka akumulatorowe są zgrzewane z wykorzystaniem separacji termicznej.

Formacja i konfekcja
System formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu pozwala na skrócenie czasu przygotowania oraz na uzyskiwanie wysokiej żywotności i właściwości rozruchowych akumulatorów. Zintegrowany system kontrolno-pomiarowy miesza i nadzoruje przygotowanie elektrolitów o różnych gęstościach. Po zakończeniu programu otrzymuje się uformowane akumulatory o jednolitej gęstości i poziomie kwasu we wszystkich sztukach. Ostatnim etapem jest sprawdzenie akumulatora pod kątem zgodności z zadanymi parametrami. Sprawdzone akumulatory są znakowane kodem identyfikującym partię i przekazywane do oklejenia etykietami. Cały ten proces odbywa się z wykorzystaniem automatycznych linii konfekcyjnych i robotów. 

 

 

Poprzedni wpis: Budowa Akumulatorów VOLT EFB

Kolejne wpisy: